Charakteristika třídy

V první třídě „červených“ učí paní učitelky

Helena Nogolová (vedoucí učitelka), Šárka Jančarová a asistentka pedagoga Barbora Kotalová

Tato třída se nachází v přízemí budovy, v jejím levém křídle. Je označena červenou barvou. Doplňkové vybavení třídy se snažíme pořizovat v červené barvě.

Ve třídě pracují paní vedoucí učitelka Helena Nogolová se svou zástupkyní p. uč. Šárkou Jančarovou. Úklid zajišťuje paní Zdeňka Szymurdová. Do třídy je zapsáno 25 dětí ve věku od 3 do 6 let. Všechny děti odebírají obědy, některé odcházejí po obědě domů. některé jsou spící.

Jako specifika naší třídy preferujeme zdravý životní styl – sauna a dětská jóga. Pro užší kontakt rodičů s MŠ jim umožníme podílet se na aktivitách školy, vycházkách do přírody a okolí a společně se účastnit rozvoje dětské osobnosti prožitkovým učením.

Budeme navštěvovat dopravní hřiště u základní školy, školní hřiště, hřiště u polské školy dle počasí a využívat nově zrekonstruované zahrady.

Každodenními vycházkami budeme podporovat u dětí kladný vztah k přírodě, ke svému zdraví, všímat si změn ročních období a správného chování ke svému okolí z hlediska ekologie.